Staranje je naravni proces, ki ga najprej prepoznamo po tem, da naša koža na obrazu ni več tako elastična, pojavljati pa se začnejo tudi gube. Za mladosten videz obraza se zato mnogi odločijo za botoks, ki velja za varen, hiter in enostaven način glajenja obraznih gub.
Gre za zdravilo, ki vsebuje sestavino imenovano Botulinski toksin tipa A, ki se v prvi vrsti uporablja za zdravljenje prekomernega krčenja mišic, značilno za določena nevrološka obolenja. V nižjih odmerkih pa je idealna sestavina za odpravljanje obraznih gub, ki so posledica večletnega krčenja obraznih mišic.
Delovanje botoksa
Delovanje botoksa je usmerjeno ravno v preprečevanje krčenja obraznih mišic. Zato se s pomočjo injekcij botoks vbrizga v natančno določeno mišico, katere delovanje želimo oslabiti. S tem se začasno onemogoči signal, ki povzroči mišično krčenje, kar paralizira obrazne mišice. Na ta način se koža opomore od stalnega gubanja in postane bolj gladka in lepša.
Med najbolj pogostimi predeli obraza, v katere se botoks vbrizga, je njegova zgornja tretjina, predel ustnih kotičkov, brade, vratu in pomanjšanje močnih čeljustnih mišic. Prav tako pa se uporablja za zdravljenje prekomernega potenja in blaženje mišičnih krčev. Vedeti pa je potrebno, da je delovanje botoksa prehodno, zato je potrebno postopek ponoviti.
Kako poteka poseg z botoksom?
Med obraznimi pomlajevanji se botoks lahko kombinira tudi s postopkom pomlajevanja s hialuronsko kislino ali s kemičnim pilingom. Ne glede na to, pa gre za zelo enostaven postopek. Kožo na obrazu se najprej očisti in razkuži, nato pa se z drobno injekcijsko iglo botoks natančno vbrizga v določene obrazne mišice.
Celotnega posega je konec v 10 do 20 minutah in je zelo malo boleč. Po posegu se lahko na mestu vbodov pojavi rdečina, izjemoma podplutba, priporočljivo pa je, da po njem ostanete vzravnani vsaj 4 ure.